Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

DÜNYADA LEGALTECH GİRİŞİMLERİNİN GELİŞİMİ

DÜNYADA LEGALTECH GİRİŞİMLERİNİN GELİŞİMİ

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2023-05-15
Güncelleme Tarihi: 2023-05-15

Her sektörde hızla gelişmeye devam eden 4.0 teknolojisi, hukuk sektöründe de hızla gelişmeye devam ediyor! Hukuk sektöründe hizmet veren şirketlerin hukuki hizmet sunumunu iyileştirip ve geliştiren, inovatif ürün ve hizmetler oluşturarak iş sürecini kolaylaştıran LegalTech girişimleri; hukuki hizmet sağlayıcılarının dijital dönüşümüne yeni bir dönem getiriyor. Tüketiciler ve hukuki hizmet verenlerin yardımına koşan LegalTech girişimleri, sunduğu birbirinden farklı hizmet ile hukuk pazarında devrim yaratmaya devam ediyor! 

Dünyada LegalTech girişimlerinin hızla arttığını biliyor muydunuz? 

LegalTech pazarının hacmi ile ilgili tespit yapmak şu an için zor olsa da AngelList tarafından hazırlanan LegalTech girişimleri listesine göre bu pazarın ne kadar büyüdüğü ve büyümeye devam ettiği veriler ile gözler önüne seriliyor. 

2009 yılı AngelList listesinde 15 girişimcilik şirketi yer alıyorken 2020 yılında bu rakam 1400’ün üzerinde yer aldı. 

Bloomberg Law tarafından toparlanan rakamlara göre 2019 yılında LegalTech’e yapılan yatırımların toplamı 1,5 milyar dolara yaklaşmıştı. Dünya çapında 2019 yılı boyunca LegalTech pazarında 17,32 milyar dolar elde edildi. 

2020 yılı LegalTech trendlerinin başında otomasyon girişimlerinden farklı olarak, bu sektörde üçte ikilik bir büyüme gösteren yapay zeka geldi.  

Dünyada LegalTech hızla yayılır ve ilerlerken sizde Türkiye’nin LegalTech alanında lider ürünü ve markası olan T-HOS ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.