Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İcra Takip Programı

İcra Takibi Nedir?

Öncelikle burada icra takibinin öneminden söz etmek gerekir. İcra takibi, borçlu olan kişinin herhangi bir sebeple borcunu karşılamaması halinde alacaklı kişinin bu borcu devlet gücü ile tahsil etmek üzere İcra Müdürlüğü nezdinde başlattığı takiptir. İlamcı icra takibi ve ilamsız icra takibi olarak ikiye ayrılan icra takip türleri bulunmaktadır. Peki İcra takibi nasıl yapılır? Görüldüğü üzere işleyiş bakımından ve takip açısından karmaşık bir durum oluşturması sebebiyle yetkili kişilerin işini kolaylaştırması açısından İcra Programları ve İcra Takip Programı oldukça faydalı bir çözüm yoludur. Özellikle İcra takip konusunda Burada T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemi ve Programları olarak sunduğumuz İcra Takip Programı  sizler için en faydalı araç olma konusunda oldukça iddialı durumdadır.

İcra Takip Programı hukuk büroları, kamu ve özel sektör şirketlerinin iş süreçlerine uyarlanabilen 0 uyumlu bir otomasyon sistemidir.

Birçok farklı alanda uzmanlaşmış hukuk büroları mevcuttur. İş hukuku, ceza hukuku, aile hukuku, vergi hukuku gibi çeşitli alanlarda çalışan bürolar olsa da her büronun mutlaka icra takibi açması gerekir. Örneğin;  kazanılan davaların sonunda genellikle ilamlı icra açmak ilamın icrası için gerekmektedir.

Adliyelerde bulunan icra müdürlükleri çok yoğun iş yüküne sahiptirler. Bu da açılacak takiplerde avukatların yapması gereken işlemleri arttırmaktadır. Takip talebinden ödeme veya icra emrine kadar hazırlanması gereken evrakların manuel hazırlanması çok güçtür. Bunun için icra programları oldukça faydalı olmakta; avukatların işini kolaylaştırmaktadır.

T-HOS icra takip programı ile çok kolay bir şekilde icra takibi hazırlamanız mümkündür. Özellikle diğer icra programları arasından T-HOS kolaylık ve verimlilik açısından bir kaç adım öne çıkmaktadır.

İcra Takip Programı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bu program işlerinizin sistematik ve kolay şekilde yürütülmesini de sağlayacaktır. Avukatların iş yoğunluğu düşünüldüğünde zamanın önemi artmaktadır. Bu durumda teknolojik gelişmelerden faydalanmak gerekmektedir.

İcra dosyalarının takip edilmesi için geliştirilen programlarda dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Programın güncel olduğundan emin olunmalıdır. Zira özellikle harç hesabı konusunda her yıl değişen miktarları güncelleyip güncellemediğine dikkat edilmelidir.
  • Açılan takiplerde borçlu ve alacaklı bilgilerini kaydetme özelliği de önemlidir. Bu özellik tarafları aynı olacak takiplerde hız kazanılmasına yardımcı olur.
  • Faiz oranlarının da doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • UYAP’a uyumlu takip çıktısının verilmesi de önemlidir. Çünkü birçok icra müdürlüğü takip taleplerini bu şekilde kabul etmektedir.

T-HOS icra takip programı yukarıda belirtilen tüm özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra birçok farklı özelliği ve güncel yapısı ile ihtiyaçlarınıza çözüm sunmaktadır.

 

hemen demo talep edin 3 1

İcra Takip Programı Yararları Nelerdir?

İcra programı hukuk büroları için birçok yarar sağlar. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Sistemin bulut modülü sayesinde açılan takiplere ait tüm bilgi ve belgeler arşivlenir. Buna ilişkin tüm belgelerinize her yerden ve her saatte kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş hem de ofis dışında da işlerinizi yürütebilmiş olacaksınız.
  • Hem alacaklı hem de borçlu bilgileri sisteme hızlı giriş olarak kaydedilebilmektedir. Böylece tarafları aynı olacak başka takipler için zaman tasarrufu yapılmış; bilgileri tekrar girme zahmetinden kurtulmuş olacaksınız. Müvekkil işlemlerinizi de sistem üzerinden kolayca yönetebilir ve müvekkil bilgilerinizi görebilirsiniz.
  • Programın sürekli güncel gelişmeler takip edilerek yenilenmektedir. Böylece harç ya da faiz hesaplarında herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir.
  • Takibinizi hazırladıktan sonra UYAP’a uyumlu çıktısını indirmeniz mümkündür. Bu da takip açarken icra müdürlüğünde sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.
  • Program faiz, dosya masrafları ve vekalet ücretini de hesaplamaktadır. Böylece asıl alacak dışında ödenmesi gereken miktarı da kolayca görebileceksiniz.

T-HOS İcra Takip Programı’na Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı?

T-HOS firması olarak sizlere icra takibi açmak için saatlerce uğraşmak yerine kısa bir sürede işlemlerinizi halletmenize yardımcı oluyoruz.

Takip açmak için büronuzda bulunmak zorunda da değilsiniz. Programa istediğiniz her yerden bağlanabilir ve işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Firmamızca oluşturulmuş icra takip programı Türkiye’de en çok kullanılan programlardan biridir. Hem hesaplı hem de her ihtiyaca yanıt veren yapısıyla tercih sebebi olmaktadır.

T-HOS olarak sizlere entegre ve modüler bir sistem sunduğumuz için bir başka programa ihtiyaç duymayacaksınız. Örneğin; UYAP ile ilgili işlemleriniz için sahip olduğumuz yazılım aracılığıyla sistemimiz üzerinden çıktı alabileceksiniz. Firmamız hukuk bürolarının dava takip süreçlerini kolaylaştırmak açısından birçok program ile destek vermektedir. Programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için web sitemizde bulunan iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Dava Takip sayfasını inceleyebilirsiniz.

hemen demo talep edin