Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Bir Lider Olarak Başkalarıyla Bağlantı Kurmanın Adımları

Bir Lider Olarak Başkalarıyla Bağlantı Kurmanın Adımları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-09-23
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Bağlantı liderliğin kritik bir parçasıdır, çünkü lider olmak için başkalarıyla bağlantı kurmalısınız.

Bunu akılda tutarak, herhangi biriyle bağlantı kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Yeni biri, tanıdık biri ya da bir süre sonra tekrar bağlantı kurmaya çalıştığınız biri olabilir. Diğer kişi kim olursa olsun, bu adımları uygularsanız, onlarla gerçek bir bağlantı kuracağınızdan emin olabilirsiniz.

Birinci Adım: Gündeminizi bir kenara bırakın; diğer insanlarla bağlantı kurmak istiyorsanız, o andaki önceliğini öncelikli yapmalısınız. Gerçek bağlantı, insanların sizi anlamalarını sağlamakla ilgili değildir; diğer insanları anladığından emin olmakla ilgilidir. Diğer kişilerin söylediklerine odaklanmak için kendi endişeleriniz, korkularınız, istekleriniz ve planlarınız hakkındaki düşüncelerinizi yok sayın.

İkinci Adım: Sohbete dalın; bu bağlantının orta noktası ve öz disiplinin en önemli olduğu nokta. Bir sohbete yaslanmak, bir sohbeti devralmakla aynı değildir. Bağlanmak, konuşmanın geri kalanını size ve ilgi alanlarınıza kaydırmak anlamına gelmez. Merakınızı arttırmak ve bağlantıyı daha da derinleştiren düşünceler eklemek anlamına gelir.

Üçüncü Adım: Bağlantıyı canlı tutun; bağlantı oluşturmak zor olsa da bağlantıyı canlı tutmak oldukça kolaydır. Diğer kişiyi bir şekilde yanınıza almak için kasıtlı bir karardır. Zaman zaman cesaret verici metinleri değiş tokuş edebilir ya da yardımcı e-postalar gönderebilirsiniz. Belki de bu kişinin adını hatırlamaktan ibarettir, böylece onları selamlayabilir ve bir dahaki sefere gördüğünüzde hızlıca yeniden bağlanabilirsiniz. Kıvılcımı canlı tutmak için yapmanız gerekenleri yapın, böylece gelecekte bunun üzerine inşa edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir