Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Çalışanlarınızla Arkadaş Olmalı Mısınız?

Çalışanlarınızla Arkadaş Olmalı Mısınız?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2019-07-29
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Bir isim olarak, patron sadece çalışanlardan sorumlu bir kişidir.

Fiil olarak patron olmak, emir vermek anlamına gelir.  Liderlik ettiğiniz takımda biriyle zaten bir ilişkiniz varsa, bu durum avantajınıza olabilir:

Onları tanıyor ve onlara güveniyorsunuz.

Onların eylemleri ve perspektiflerine aşinasınız.

Onların tarzını biliyorsunuz.

Bu artılar, ihtiyaç duyduğunuzda başarıyı elde etmenize yardımcı olabilir. Fakat bu manipülatif anlamda değil, onlarla daha açık olabileceğiniz anlamına gelir. Dezavantajların bir kısmı, yine onları tanıyorsunuz. Bu samimi bilgi nedeniyle sizi bilinçli veya bilinçaltı olarak manipüle etmeye çalışabilirler. Diğer çalışanlar bu taktikleri denemezler çünkü sizi şu andaki rolünüzün dışında tanımıyorlardır. Bu tanıdık ilişki, takımın bütünlüğünde zarara yol açabilir.

Arkadaş Olarak Bir Ekip Lideri Olduğunda Yapılması Gerekenler

Artıları ve Eksileri Listeleme: Durumu bir araya getirmek için bir dakikanızı ayırın ve ardından tarafsız davranıp davranmadığınızı görmek için artıları ve eksileri listeleyin.

Kör Noktalarınızı Tanıyın: Bu listeyi oluşturduktan sonra, gün boyunca daha kolay manevra yapabilirsiniz çünkü arkadaşlığın nasıl uygunsuz bir duruma soktuğunu anlayabileceksiniz. Ayrıca, onların tarzını ve nasıl çalışacağınızı belirlediniz.

Sınırları ve Beklentileri Belirleyin: Özellikle arkadaşlarla çalışıyorsanız, sınırlar oluşturmak ve beklentileri netleştirmek her zaman en iyisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir