Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

İlk İş Toplantınızda Mükemmel Bir İzlenim Bırakmanız İçin İpuçları

İlk İş Toplantınızda Mükemmel Bir İzlenim Bırakmanız İçin İpuçları

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-01-03
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

İş dünyası o kadar da adil olmayabilir ve yetenekleriniz ve uzmanlığınız insanlarla iş yapıp yapmamanızda belirleyici faktörleri kapsıyor. İçgüdüsel hissimize hâlâ danışıyoruz ve kararımızı anlık, kısacık izlenimlere dayandırıyoruz. Bu insan özelliğini kendi yararınıza kullanabilir ve her yeni müşteri toplantısı geldiğinde ilk izlenimlerinizi mükemmelleştirebilirsiniz.

Kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacak eşsiz güçleri bulmak ve tanımlamak, kaynaşmak için iyi tasarlanmış bir kıyafet seçmek ve elbette nihayetinde izlenimleri şekillendirecek ve sonuçta bahşedecek tüm ince detaylar için lehine ölçeklendir. İlk iş karşılaşmanız nasıl olursa olsun nasıl mükemmel bir izlenim yaratacağınıza dair birkaç ipucuna göz atalım.

Kıyafetinle başla

Kitabı kapağına göre yargılamamamız gereken eski atasözünün toplantıda yeri yoktur. Ne yazık ki, kot pantolon ve kapüşonlu bir çift spor ayakkabı giyip giymemeniz ya da konuklarınızı bir takım elbise ve ayakkabı ile karşılamanız fark yaratır. Eski olanın müzakere etme yeteneğinizle hiçbir ilgisi olmayabilir, ancak ikincisi gerçekten profesyonellik ve istikrarı yayıyor. Tabii ki, endüstrinize, müşterilerinize ve fırsatınıza bağlı olarak, her seferinde sıkı bir kıyafet kuralına uymanıza gerek yoktur.

Zamanlama çok önemlidir

Bazen, yaptığınız şeyle ilgili değildir, ancak yapmadığınız şey, müşterilerinizi sizinle çalışmayı seçmede en önemli kalite olarak vurgular. Örneğin, istekli bir girişimci veya şirket sahibi, potansiyel bir müşteri veya bir ortak toplantıya geç kalmayı asla göze alamaz.

Kendi arabanız yoksa, buluşma yerine en uygun yolculuğu planlamak için zaman ayırmanız gerekir. Uygun fiyatlı araç kiralama seçeneklerini internet üzerinden araştırabilir, konforlu bir iş üretme yönetimine geçebilirsiniz. Bu kaotik dünyamızda dakik olmak gerçekten potansiyel yatırımcıların onaylayacağı bir nitelik unsurudur.

Vücut dilinizi uygulayın

Bazıları durumdan bağımsız olarak kendinden emin ve iddialı bir şekilde davranmak için bir püf noktası olsa da, belki de mükemmellik hakkındaki izlenimlerinizi kesmenize yardımcı olabilecek bu davranışsal detayların bazılarına hakim olmak için biraz pratik kullanabilirsiniz.

İlk hayati toplantınızdan önce sizi iyi tanıyan biriyle birkaç çalışma yapabilirsiniz. Telefonunuzu çok sık kontrol etme, göz teması kurmama veya görüşme sırasında huzursuz olma eğiliminde olsanız da, dikkat dağıtıcı gibi çıkabilecek küçük tuhaflıkların bazılarına işaret edebilirler. Her şey şu anki anda olmak ve tavrınızın farkında olmakla ilgilidir, böylece insanların sizinle aynı odada olduklarında hissettiklerini gerçekten şekillendirebilirsiniz.
Konuşma, sunum ve görüşmeniz tanışmaya hazır olduğunuz insanları şaşırtmak için harikalar yaratsa da, bu küçük ayrıntıların da bolca konuşulacağından emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir