Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Zamanınızı Daha İyi Yönetmenin 6 Yolu

Zamanınızı Daha İyi Yönetmenin 6 Yolu

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-01-24
Güncelleme Tarihi: 2021-01-23

Zaman çok hızlı geçer, özellikle de işlerinizi halletmeye çalıştığınızda. İş hayatında ve günlük hayatınızda başarılı olmak için, zamanınızı aktif olarak yönetmeniz gerekir. Dikkatinizi dağıtacak ve işlerinizi halledebilmeniz için zamanınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olacak bu 6 yolu deneyin.

Yapılacaklar Listesi Yapın

İnsanlar doğası gereği listeleri sevmezler; hayatımıza düzen verirler ve bize ne yapacağımızı söyleyen sahte patronlar gibi davranırlar. Bununla birlikte, listelerin bizi organize tuttuğunu, nerede olduğumuzu ve hala neye ihtiyaç duyduğumuzu gösterdiğini inkar etmiyoruz. Bu yüzden bugün liste yapmaya başlayın. Sonuçları görmeye başladığınızda, belki de listeler en iyi arkadaşınız olacaktır.

Öncelik vermek

Listeler harika, ancak öncelik vermezseniz, bu listeler sizin için önemli bir stres kaynağı olabilir. Aslında, önceliklendirmeden uzun bir yapılacaklar listesi üstesinden gelmek imkansız bir engel gibi görünüyor? Öncelik vermek için bir sayı veya harf sistemi kullanabilir veya listelerinizi en üst öncelikten başlayarak yeniden düzenleyebilirsiniz.

Belirlenen Hedefler

Bir listeye sahip olmak iyidir, ancak o listedeki her öğe için zaman ayırmanız gerekir. Öğle yemeğinden önce veya ayın sonunda yapılması gerekenler için hedefler belirleyerek, ne kadar hızlı çalışmanız gerektiğini ve her bir projede ne kadar zaman harcanması gerektiğini bilirsiniz. Ancak kendinize bu hedeflere ulaşmak için ihtiyacınız olan motivasyonu vermek önemlidir. Ödüllerin devreye girdiği yer burası. Evrak işlerini bitirdikten sonra kendinize buzlu bir kahve vermek kadar basit veya yedi günlük bir gezi kadar karmaşık olabilir.

Zamanınızı Takip Edin

E-postaları kontrol etmek gibi basit şeylerle zamanın ne kadar hızlı geçtiğini görmek şaşırtıcı. Bu yüzden zamanınızı takip etmek önemlidir. Bir kalem ve kağıt kullanabilirsiniz, ancak her günlük etkinliği izleyebileceğiniz dijital bir zaman izleyiciye erişmek daha kolaydır. Birkaç gün boyunca bunu yaptıktan sonra, zamanınızı hedefe yönelik etkinliklere uygun bir şekilde harcadığınızı ve üretken olmayan şeylere harcadığınızı hissedeceksiniz.

Dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirin

Kapıyı kapatın ve sosyal medyadan ya da diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durun. İrade gücünüzü artırmak ve ihtiyacınız olan dikkati kendinize vermek için yukarıda belirtilen hedef sistemini kullanın.

Kendinize Dinlenme Süreleri Verin

Her zaman %100 performans gösteremeyeceksiniz. Ve bunu yapmaya çalışmak sizi bitkin bir duruma sokacaktır. Kaçınılmaz tükenmişliği önlemek için kendinize dinlenme özgürlüğü vermelisiniz. Yeni bir soruna yaklaştığınızda sadece daha verimli bir performans sergilemekle kalmayacak, aynı zamanda aktif olarak üzerinde çalışmıyorsanız bir soruna yaklaşmak için çözümler ve daha iyi yollar da bulabilirsiniz.

Zaman yönetimi becerileri her başarılı işletme, çalışan ve yönetici için önemlidir. Zamanınızı daha iyi yönetmenin yollarını öğrenmek, deneyim ile kolaylaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir