Telefon Hemen Ara
Demo Talep Et Demo Talep Et

Avukatların Kullandıkları İş Takip ve Yönetim Programları Ne İşe Yarar?

Avukatların Kullandıkları İş Takip ve Yönetim Programları Ne İşe Yarar?

T-HOS Hukuk Otomasyon Sistemleri

Yayımlama Tarihi: 2020-03-27
Güncelleme Tarihi: 2022-11-20

Günümüzde avukatlık bürolarına özel geliştirilen çok çeşitli programlar mevcuttur. Bu programların her biri işlerin çok daha pratik ve hızlı olmasına yardımcı olurken, hata payını da sıfıra indirir. Bunlar avukatların kullandıkları iş takip ve yönetim programları ne işe yarar sorusuna verilen ilk cevaptır. Bununla birlikte bu tür programların pek çok avantajı bulunur.

Kurumsallığı önemseyen ve yeni teknolojileri kullanan avukatlara özel tasarlanan bu programlar, mükemmeli hedefleyen yazılımlardır. Genel olarak avukatların çok daha verimli çalışmasına yardımcı olan bu programlar, aynı zamanda takım çalışmasını teşvik eder. Modern bir çalışma ortamı sağlar ve her bir yazılımla zengin bir işlevsellik ortaya çıkarılır.

Avukata Özgü Yazılımlarla Sıra Dışı ve Modern Programlar

Yenilenen teknolojiyle birlikte hukuki alanda geliştirilen yazılımlar oldukça modern ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. İş hayatını kolaylaştıran ve istenilen her yerden çalışma imkanı sunan bu modern programlar, avukatların sadece büroda çalışma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Ev, adliye, kafe gibi herhangi bir yerden bilgisayar ya da tablet gibi araçlarla rahatlıkla icra veya danışmanlık dosyalarına ulaşabilen ve istedikleri bilgilere erişebilen avukatlar, aynı zamanda yapılması gereken işlemleri gerçekleştirebilir ve duruşmaları takip edebilir. Bu nedenle avukatların yanlarında fiili dosyaları taşıdığı günler mazide kalmıştır.

Avukatın ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen programlardan evrak yönetim sistemi ile kolaylıkla icra takip evrakları hazırlanır, UYAP dosyası düzenlenir, icrada takip açılır, dava ile ilgili belgeler oluşturulur ve istenilen yerlere bu evraklar gönderilir. Bütün bu işlemleri kolaylaştıran bu programlar, avukata özgü tasarlanan yazılımlardır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Eski Usul Evrak Tutmaya Son Evrak Yönetim Sistemi başlıklı blog yazısına göz atılabilir.

İş Takip ve Yönetim Programlarında Kullanım Kolaylığı

Avukatların kullandığı bu tür programlar özellikle kullanım kolaylığı ile dikkatleri üzerine çeker. Avukatlık bürosunun bütün işlemleri için rahatlıkla kullanılabilen bu programlara tek bir program üzerinden ulaşmak mümkündür. Ayrıca sade ve basit bir arayüze sahip olan program kullanıcıların pratik bir şekilde gezinmesine ve işlem yapmasına olanak sağlar.

Kullanıcıların rahat bir çalışma ortamına sahip olabilmeleri adına özel olarak tasarlanan bu program, menülerle ve işlem butonları ile kolaylıkla yönlendirilir. Buna ek olarak aynı anda çok sayıda pencere açmak mümkündür. Bu sayede birden fazla dosya üzerinde çalışılabilir.

İstenilen uygulamalara erişim ise oldukça basittir. Arama bölümünden kelimeye göre arama gerçekleştirilerek ilgili uygulamaya kolaylıkla ulaşılabilir. Buna ek olarak hazır rapor modelleri üzerinden istenen raporlar hızlı bir şekilde hazırlanabilir.

İş Takip ve Yönetim Programlarının Sağladığı Avantajlar

Avukatlara özel tasarlanan ve iş yerinde büyük bir konfor sunan iş takip ve yönetim programlarının sağladığı pek çok avantaj vardır. Bunların başında ise şunlar gelir:

  • Büroda verim artışı gerçekleşir.
  • Zamandan tasarruf edilir.
  • İş yerinde işlemler için kağıt kullanımına gerek kalmaz.
  • Yapılması gereken işlemlerin unutulması ya da aksaması gibi problemler ortaya çıkmaz.
  • Muhasebe işlemlerine hakimiyet sağlanır.
  • Cari hesaplar sıfır hata ile gerçekleştirilir.
  • Çok daha düzgün ve ideal raporlamalar yapılır.
  • Müvekkillerin kendi dosyalarına uzaktan erişim imkanı ortaya çıkar.
  • Ofis dışından da iş yapabilme imkanı oluşur.
  • Tek bir program üzerinden çok sayıda program kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir